1-23. Tjedan suvremenog plesa

Program 1. Tjedna suvremenog plesa

  • Studio za suvremeni ples – “Plesni kolaž”, koreografkinje Zaga Živković i Mirjana Preis
    • Zagrebački plesni ansambl
    • “Mansarda”, koreografkinja Katija Jocić
    • “Varijacije”, koreografkinja Mirna Žagar
    • “Refleksije”, koreografkinja Vlasta Kaurić
  • Komorni ansambl slobodnog plesa – “Minimal Moving”, koreografija članova KASP-a
  • Škola za ritmiku i ples
  • Smotra amatera
  • Radionice: Vlasta Roglić, Tihana Škrinjarić, Milana Broš

Program 2 Tjedna suvremenog plesa

  • Hrvatsko narodno kazalište – “Pjesme ljubavi i smrti”, koreograf Milko Šparemblek
  • Ansambl plesnog centra RANS “Moša Pijade” – “Plastično doba”, koreografkinja Tihana Škrinjarić
  • Komorni ansambl slobodnog plesa – “King Arthur/Triptih”, koreografkinja Milana Broš
  • Zagrebački plesni ansambl – “Dnevnik mora”, koreografkinja Jasminka Neufeld
  • Plesno gledališče Celje – “Enigma/Protiv naoružanja/Odsajaji”, koreografkinja Gordana Stefanović
  • Plesna grupa TERPSIHORA – “Walled in”, koreografi T. Ivančić i K. Čorić-Lešić
  • Igračka grupa DANKAN – “Kad zagrizem jabuku”, koreografkinja Mare Sesardić
  • Studio za suvremeni ples
    • “Soneti”, koreograf Miljenko Kikić
    • “Traženja”, koreografkinja Mirjana Preis
    • “Harlekin”, koreografkinja Desanka Virant
    • “Crash”, koreografkinja Suzana Sliva

Program 3. Tjedna suvremenog plesa

  • Komorni ansambl slobodnog plesa – “Minimal Moving”, koreografija članova KASP-a
  • Studio za suvremeni ples – “Crash”, koreografkinja Suzana Sliva
  • Plesni teatar Ljubljana – “Metastaze”, koreograf Damir Zlatar-Frey
  • Occhech/Enzo Cosimi – “La fabrica tenebrosa del corpo” (Italija)
  • Vorg Gange – “Blindlings/Fragments” (Austrija)
  • Zagrebački plesni ansambl – “Stolice”, koreografkinja Ksenija Čorić-Lešić

Program 4. Tjedna suvremenog plesa

  • Susanne Linke – “Solos” (Njemačka)
    • Zagrebački plesni ansambl
    • “Raspeće Glorije, ili, pjevala je sva u crnom, Glorija, Glorija”
    • “Encounters/Misema Tangere”, koreografi: Damir Zlatar-Frey, Nina Banneham, Jasmina Jurković
  • Caroline Marcade – “Home Movies” (Francuska)
  • Studio za suvremeni ples – “Kolaž/Brandenbug Gate/Metamorfoze”
  • Koreografkinje: Zaga Živković, Desanka Virant, Mirjana Preis
  • Pauline Daniels – “No Fixed Abode” (Nizozemska)
  • Gesta – “Bajka”
  • Plesni teatar SKUC – “Slijedi vođu”, koreografkinja Milana Broš
  • Jasna Knez – “Interakcije za plesačicu i dva projekta”
  • Diversions – “Free Speech/In our Own Image/Rave on/Just a Song at Twilight” (V. Britanija), koreografi: Roy Campbell-Moore, Rosalind Newman, Jerry Pearson, Quinny Sacks
  • Dark Dance Co & Damir Brkljačić – “Slutnje”
  • Jasna Knez – “Izgubljeno tijelo”
  • Kulturni centar Novi Sad – “Uroboros”, koreograf Damir Zlatar-Frey
  • Ivan Angalus – “Walrus Party” (Mađarska)
  • Plesne radionice: Susanne Linke, Roy Campbell-Moore

Program 5. Tjedna suvremenog plesa

  • Altroteatro/Lucia Latour – “Frilli Troupe” (Italija)
  • Gyula Berger Dance Co – “Synchro System” (Mađarska)
  • Joseph Nadj – “Les sept peaux de rhinoceros” (Francuska)
  • Laokoon Dance Group/ Rosamound Gilmore – “Einmarsch/Misa u H-molu” (Njemačka)
  • Lari Leong – “Eventides/Dark Light/Eux” (Malezija/Francuska)
  • Plesno kazalište SKUC – “Zid”, koreografkinja Milana Broš
  • Gesta – “Bez imena”, koreografkinja Jasna Frankić
  • Zagrebački plesni ansambl – “Ja sad idem van”, koreografkinja Ksenija Čorić-Lešić
  • Plesni teatar Ljubljana – “Panoptikum”, koreograf Brane Završan
  • Studio za suvremeni ples – “Balada o kralju”, koreografkinja Suzana Sliva

Program 6. Tjedna suvremenog plesa

  • José Besprosvany – “Von Heute auf Morgen” (Belgija)
  • Theatre of the Moon/Istvan Malgot – “Maskerada/Priča o vojniku” (Mađarska)
  • Plesni studio CZK – “Doručak na travi”, koreografkinja Jasminka Petek-Krapljan
  • Istočni plesni projekt – “Rdeči alarm”, koreograf Matjaž Farič
  • Plesni forum Celje – koreografkinja Gordana Stefanović-Erjavec
  • Jasna Frankić-Brkljačić – “Razdioba podneva”
  • Sybille Starkbaum – “Coocaboora” (Austrija)
  • Plesno kazalište SKUC – “Prekrasno proljeće/Lica koja su zapravo maske”, koreografkinja Neda Marović-Turković
  • Darko Brkljačić – “Mishima”
    • Plesni teatar Ljubljana
    • “Ne dotikaj se”, koreografkinja Sinja Ožbolt
    • “U pot pet”, koreografkinja Tanja Zgonc
    • “Julijana”, koreografi Marko Mlačnik i Brane Potočan
  • Pregled realiziranih plesnih projekata jugoslavenskih televizijskih postaja

Program 7. Tjedna suvremenog plesa

  • Trisha Brown Co – “Lateral Pass/Opal loop/Astral Convertible” (SAD)
  • Da Motus/Anthony Bühler – “Urbanthropus” (Švicarska)
  • Bitef teatar – “Dom Bernarde Albe”, koreograf Dejan Pajović
  • Thierry Smits – “Le Grace du Tombeur” (Belgija)
  • Lanonima Imperial/Juan Carlos Garcia – “Kairos” (Španjolska)
  • Studio za suvremeni ples – “Prolazna soba”, koreografkinja Mirjana Preis
  • Narodno pozorište Subotica – “Saigon”, koreografkinja Nada Kokotović
  • Zagrebački plesni ansambl – “Plesni mozaik”, koreografkinja Mare Sesardić
  • Barocco/François Raffinot – “Garden Party” (Francuska)
  • Srpsko narodno pozorište Novi Sad – “Plavobradi/U potrazi za izgubljenim vremenom”, koreografkinja Nada Kokotović
  • Kilina Cremona Co – “Symphonie Solitude” (Francuska)
  • Plesni ansambl Joža Vlahović – “In the Mood”, koreograf Rajko Pavlić
  • Martin Kravitz – “Tri sola iz Berlina” (SAD)
  • Plesne radionice: Anthony Stafford, Martin Kravitz

Program 8. Tjedna suvremenog plesa

  • Nederlands Dans Theater 2
    • “Un Balo/Stoolgame”, koreograf Jiry Kyllian
    • “Jardi Tancat”, koreograf Nacho Duato
    • “Passomezzo”, koreograf Ohad Naharin
  • Gesta – “Agram baroque”, koreografkinja Jasmina Zagrajski
  • Wim Kannekens/Joop van Brakel – “Good Grief” (Nizozemska)
  • Pauline Daniels – “Velovi” (Nizozemska)
  • Mudances/Angels Margrit – “Atzavara” (Španjolska)
  • Slovak Theatre Group/Miroslav Benka – “S.O.S.” (Slovačka)
  • Zagrebački plesni ansambl – “Madrid Caffe”, koreografkinje Katja Jocić, Jasminka Neufeld-Imrović, Ksenija Čorić-Lešić
  • Vicente Sáez – “Rapta” (Španjolska)
  • Istok Kovač – “How I Caught a Falcon” (Slovenija)
  • Truus Bronkhorst – “Gold” (Nizozamska)
  • Ljiljana Zagorac – “Okrutni ples”
  • Liberdance Group – “Corazone de tango”, koreograf Rajko Pavlić
  • Krisztine de Chatel Co – “Fold” (Nizozemska)
  • Lanonima Imperial/Juan Carlos Garcia – “Afanya’t a poc a poc” (Španjolska)
  • Mal Pelo/Maria Munoz i Pep Ramis – “Quarere” (Španjolska)
  • Betontanc/Matjaž Pograjc – “Pesniki brez žepov” (Slovenija)
  • Narodno pozorište Nepszinhaz – “Nojeva barka/Anita Berber/Saigon”, koreografkinja Nada Kokotović


Gostovanja izvan programa Festivala:

  • Josef Nadj – “Comedia Tempio” (Francuska)
  • CNDC L’Esquisse – “Welcome to Paradis” (Francuska)

Program 9. Tjedna suvremenog plesa

  • Derevo – “The Man kissing the bottom of the boat/The Rider” (Rusija)
  • Gold Egg Studio/Walter Bartussek – “Zemlinsky/Zraka svjetlosti” (Austrija)
  • Koreodrama Ljubljana/Damir Zlatar-Frey – “Dolaze” (Slovenija)
  • Slovensko mladonsko gledališče/Matjaž Farič – “Vjetar, pijesak i zvijezde” (Slovenija)
  • Kilina Cremona Co & Roger Meguin Co – “Onaj koji pripada obali” (Francuska)
  • Jonathan Appels Co – “Freske” (SAD)
  • Karin Chen – “Sirena” (Nizozemska)
  • Istočni plesni projekt/Matjaž Farič – “Icht” (Slovenija)
  • Plesni teatar Ljubljana – “Četiri puta četiri” (Slovenija)
  • Neda Marović-Turković – “Arija”
  • Gesta – “Potraga i čekanje”, koreografkinja Ljiljana Mikulčić
  • Jasna Frankić – “Plač i druge priče”
  • Studio Mare – “Suncobrani”, koreografkinja Mare Sesardić
  • Labis – “Talk to me”, koreografi: Senka Baruška, Alenka Hain i Žak Valenta
  • José Besprosvany – “Vračanja” (Belgija)

Program 10. Tjedna suvremenog plesa

  • Theatre du Mouvement/Lucas Thiery – “Lettre au parteur” (Francuska)
  • Tranz Danz/Gerszon Péter Kovács – “Temporary Title” (Mađarska)
  • Studio Mare – “Dotakni pokvarenu ženu”, koreografkinja Mare Sesardić
  • Studio za suvremeni ples – “Rubato”, koreografkinja Mirjana Preis (30-godišnjica SSP)
  • Studio za suvremeni ples – “Tchi-Tchiao”, koreografkinja Kilina Cremona
  • Gledališče GLEJ/Tomaž Štrucl – “Hamlet n’Roses” (Slovenija)
  • Ljiljana Zagorac – “Bez kontrole”
  • Zagrebački plesni ansambl & Soul Factory – “Krletka”, koreografkinja Jasna Frankić-Brkljačić
  • Gledališće GLEJ/Matjaž Pograjc – “Every Word a Gold Coin’s Worth” (Slovenija)
  • Suzy Block & Christopher Steel – “Angelless” (Nizozemska)


Gostovanje izvan programa festivala:

  • Fattoumi-Lamoureux – “Recontres Paralleles” (Francuska)

Program 11. Tjedna suvremenog plesa

  • Suver Nuver – “Pleisterwoede/Negrophobia” (Nizozemska)
  • Tanzlabor
    • “Solo- Solo”, koreograf Norbert Servos
    • “Images”, koreografkinja Tatjana Orlob (Njemačka)
  • Dunes – “Difficile de prevoir ce qu’il va se passer” (Francuska)
  • Burka – “Jek trepnje”, koreografkinja Neda Marović-Turković
  • Tangram Danse/Kilina Cremona – “Gatotachka” (Francuska)
  • JAZZ Theatre/Duška Gradiški – “Posljednja igra” (Makedonija)
  • Danclab/Anita Saij – “Tordenfugle” (Danska)
  • Projekt K-44 – “Projekt K-44″, koreografkinja Ljiljana Mikulčić
  • Zadarski plesni ansambl
    • “More”, koreografkinja Nives Šimatović
    • “Simfonija/Kolodvor”, koreografkinja Sanja Petrovska
    • “Ulice ’92″, koreografkinja Sanja Brebić
  • Zagrebački plesni ansambl – “Sub Rosa”, koreografkinja Katja Šimunić
  • Studio Mare – “Eros i Psiha”, koreografkinja Mare Sesardić
  • Plesni teatar Ljubljana/Matjaž Farič – “Solo” (Slovenija)
  • Emil Matešić – “Tchawlam”
  • Mimska radionica: Suver Nuver

Program 12. Tjedna suvremenog plesa

  • DV 8 – “Enter Achilles” (Velika Britanija)
  • Henry van Zanten – “Dali” (Nizozemska)
  • Suver Nuver – “Risk” (Nizozemska)
  • Josef Nadj – “Woyzeck” i “Anatomie du fauve” (Francuska)
  • Januarii/Maria Woortman & Roberto de Jonge – “Her Silent Smile” (Nizozemska)
  • Kilina Cremona – “Vrtna zabava za tenisice” (Francuska/Hrvatska)
  • Studio za suvremeni ples – “Stravinski i ja”, koreograf Matjaž Farič
  • Zagrebački plesni ansambl – “Tango je tužna misao koja se pleše”, koreografkinja Ksenija Čorić
  • Francois Raffinot – “Adieu” (Francuska)
  • Plesna radionica: Francois Raffinot

Napomena!
Zbog terorističkog napada na Zagreb gostovanja skupina DV8, Henry van Zanten, Josef Nadj, Januarii na Festivalu ’95. bila su otkazana.

Program 13. Tjedna suvremenog plesa

  • Compagnie Maguy Marin – “Waterzooi” (Francuska)
  • Griftheater – “Crveni stol” (Nizozemska)
  • Mirjana Smolić-Ilić/Igor Pavlica/Žak Valenta – “Na kraju dana”
  • Učilište ZKM & Wilfred van der Peppel – “Kafka u Z”
  • Adrijana Barbarić Pevek – “Blamaža, Bla, Bla, Bla” (Belgija/Hrvatska)
  • Ljiljana Zagorac – “Ples i skulptura”
  • Teatar EXIT – “Imago”, redateljica Nataša Lušetić
  • STEREO – “Tama”, koreograf Emil Matešić

Program 14. Tjedna suvremenog plesa

  • Studio Mare – “Ispod duge”, koreografkinja Mare Sesardić
  • Odile Duboc – “Trois boléros” (Francuska)
  • Hrvatski koreografi i plesači – “Novi naraštaj”, Sanela Janković, Iva Nerina Gattin, Ivana Müller, Andrea Božić, Tomislav Jelinčić
  • Nigel Charnock – “Human Being” (Velika Britanija)
  • 2nd Nature Dance Group – “Oiwei Super/Camouflage” (Austrija)
  • Paulo Ribeiro Companhia – “Rumor de Deuses” (Portugal)
  • Eric Raeves – “Interesting Bodies” (Belgija/Hrvatska)
  • Introdans – “Surprise” (Nizozemska), koreografi: Nils Christe, Conny Janssen, Ted Brandsen i Ton Wiggers
  • Ko Murobushi & Urara Kusanagi – “Working Process” (Japan)
  • Yossi Yungman – “And the Body is” (Izrael)
  • Rajko Pavlić & Studio za suvremeni ples – “Epizode”


OFF program:

  • Breda Kralj – “Prstom mi pokaži” (Slovenija)
  • Kilina Cremona – “Whispering and Gathering” (Francuska/Hrvatska)
  • No Name – “O.S.U.G./Oko sluša, uho gleda”
  • Karina Holla – “Hacking Holes in Frozen Souls” (Nizozemska) premijera video filma
  • Nana Šojlev/Vesna Mimica – “Krhotine” premijera video filma
  • Izložba plesne fotografije – autori: Bachrach & Krištofić, Iva Biondić, Damil Kalogjera, Emil Matešić, Mare Milin, Dag Oršić, Nikola Tačevski, Nino Šolić, Krešo Vlahek


Gostovanje izvan programa festivala:

  • John Jasperse Company – “Excessories” (SAD)

Program 15. Tjedna suvremenog plesa

  • CandoCo – “Out of Here” (Velika Britanija)
  • Inbal Pinto Dance – “Wrapped” (Izrael)
  • Barak Marshall – “Emma Goldman’s Wedding” (Izrael)
  • Balet HNK – “Ne hodi po travi! Padaju anđeli”, koreograf Ivan Favier
  • Truus Bronkhorst & Marien Jongewaard – “The Fall” (Nizozemska)
  • Thierry Smiths/Compagnie THOR – “Corps(e)” (Belgija)
  • Karina Holla – “The Man Who Wouldn’t Lie Down” (Nizozemska)
  • ContreCoeur/ Sean Tuan John & Bert Van Gorp – “Frederick’s First Kiss” (Wales/Belgija)
  • Plesni teatar Ljubljana & Matjaž Farič – “Klon” (Slovenija)
  • Studio za suvremeni ples – “Ona”, koreografkinja Ann Papoulis
  • Liberdance i Vindi – “Surimi”, korograf Rajko Pavlić
  • Teatar 101 – “Penelope Revisited”, koreograf Mark Boldin
  • Zadarski plesni ansambl – “Fuštan”, korografkinja Jasna Frankić-Brkljačić
  • Mala scena/Duet Zagreb – “Ples u razredu”, koreografkinja Kim van der Boon

Program 16. Tjedna suvremenog plesa

  • LLINKT! – “Zona plesa”, koreografkinje Iva Nerina Gattin, Katja Šimunić, Ljiljana Zagorac
  • Montažstroj – “Fragile”, režija Borut Šeparović i Tamara Huilmand (Hrvatska/Nizozemska)
  • Carol Brown Dances – “Flesh.txt/ Like A House On Fire” (Velika Britanija)
  • Random Dance Co – “The Millennarium” (Velika Britanija)
  • Alexey Taran Neodanza – “Carne En Doce Escenabolos” (Venecuela)
  • TRAFIK – “Hodač”, autorica Magdalena Lupi
  • Teatar EXIT & Željko Vukmirica – “Mr. Single”
  • Kinetic Theatre/Sasha Pepelyaev – “The View on the Russian Grave From Germany” (Rusija)
  • Emio Greco & PC – “Extra Dry” (Nizozemska)
  • Zbang Dance Co – “Tete” (Velika Britanija)
  • Protein Dance – “Portrait With Group and Duck” (Velika Britanija)
  • Mirjana Ilić – “Koje si stvari uvijek ponavljam”
  • Studio za suvremeni ples – “Big iz :bju’teful”, koreografkinja Mirjana Preis
  • Liberdance – “Stade sunce čudo gledajući”, koreograf Rajko Pavlić
  • Zagrebački plesni ansambl – “Nadohvat sjećanju”, koreografkinja Ivančica Horvat
  • Barbara Novković – “Jer bez tebe nema mene”
  • Sanela Janković – “Iščekivanje”
  • Kelkope – “Boje”, koreografkinje Tamara Savićević, Anja Šehić
  • Burka – “Okolišanje”, koreografkinja Neda Marović Turković
  • ATENA – “Piknik”, koreografkinja Kilina Cremona
  • Vesna Mimica & ZKK – “Moebius”
  • Benjamin Hrupački – “Soni, ti, noć, mogućnost koja postoji”
  • Izložba fotografije “Kreativne tekućine” skupine STEREO

Program 17. Tjedna suvremenog plesa

  • Compania Vicente Sáez – “Fénix” (Španjolska)
  • Ivana Müller – “Invisible view” (Hrvatska/Nizozemska)
  • Performing Unit – “Duet”, koreograf Borut Šeparović (Hrvatska/Nizozemska)
  • Zagrebački plesni ansambl – “Krava Licario Sveta Oppiano”, koreograf Alexey Taran
  • Diane Elshout & Frank Händler – “Dno, or The Bottom of The Heart” (Nizozemska)
  • Jasna Vinovrški – “Prezenza & Das Mädchen des Schlafwandlers” (Njemačka)
  • Yossi Yungman – “Huaqito/Shendo” (Izrael)
  • Bambie 6 – “Bambie 6″ (Nizozemska)
  • Staša Zurovac – “Molim te probudi me”
  • Barbara Novković – “Prasak”
  • Gilles Jobin – “Braindance” (Švicarska/Velika Britanija)
  • Déja Donné – “Aria Spinta” (Češka)
  • Russell Maliphant Co – “Shift/Two/Liqid Reflex” (Velika Britanija)
  • Jeremy James Co – “The Day I Stopped/Parts/My Big Pants” (Velika Britanija)
  • Compagnie Salia Ni Seydou – “Figninto” (Burkina Fasso)
  • Vera Mantero – “One Misterious Thing, said e.e. cummings/Perhaps she could dance first� and think afterwards/Olympia” (Portugal)
  • Gonçalo Ferreira de Almeida – “Maria Bakker – The Legend” (Portugal)
  • ADU/Prezentacija Odsjeka za scenski pokret – “Tijelo, pokret, ples”
  • Plesna radionica Russell Maliphant, butoh radionica Jay Hirabayashi


Okrugli stol

  • "Status plesača u suvremenom društvu"
  • "Apel za hitnu strategiju razvoja, predstavljanja i financiranja suvremenog plesa"

Program 18. Tjedna suvremenog plesa

  • Emio Greco & PC – “Double Points: 1 & 2″ (Nizozemska)
  • Truus Bronkhorst & Marien Jongewaard – “Soul” (Nizozemska)
  • Jérôme Bel – “The Last Performance/Jérôme Bel” (Francuska)
  • Histerija Nova & Marija Šćekić – “T-I-Me�Sindrom 4A” (Kanada/Hrvatska)
  • BAD Co – “Čovjek-stolac”, koreograf Goran Sergej Pristaš
  • Tanja Zgonc – “Kagami/Reflection” (Slovenija)
  • The Bang Group – “Beatification” (SAD)
  • Moving Into Dance Mophatong – “Passage of Rites,�” (Južnoafrička Republika)
  • Zagrebački plesni ansambl & BAD Co – “2tri4″, koreografi Nikolina Bujas, Pravdan Devlahović, Aleksandra Janeva
  • Obepyu – “Mjesta po kojima”, koreografi Željka Sančanin, Saša Božić
  • La Ribot – “Mas Distinguidas” (Velika Britanija/Španjolska)
  • Studio Mare – “Moreška”, koreografkinja Mare Sesardić
  • Vincent Sekwati Mantsoe – “Solos” (Južnoafrička Republika)
  • Irma Omerzo – “Mi-Nous” (Hrvatska/Francuska)
  • David Zambrano – “Song of a Teeth” (Nizozemska/Venecuela)
  • Plesne radionice: David Zambrano, Tomislav Jelčić
  • Radionica plesne kritike i analize; voditeljice Nataša Govedić, Bojana Kunst

Program 19. Tjedna suvremenog plesa

  • Batsheva Dance Co: “Deca Dance” (Izrael)
  • Akram Khan: “Kaash” (Velika Britanija)
  • Marco Berrettini: “Sorry, Do The Tour!” (Francuska)
  • Xavier Le Roy: “Self Unfinished/Giszelle/Product of Circumstances” (Njemačka)
  • TALA: “Zaljubljena svinja”, koreograf Vicente Silva Sanjines (Meksiko/Hrvatska)
  • Emil Hrvatin: “Q & A. Very Private. Very Public” (Slovenija)
  • Ballet Preljocaj: “Un trait d’union/Le Sacre du Printemps” (Francuska)
  • TRAFIK: “Europa pleše”, autori Magdalena Lupi, Iva Nerina Gattin, Žak Valenta
  • Histeria Nova: “Jedno”, koreografkinja Marija Šćekić
  • BAD Co:
    • “Solo Me”, koreografi Nikolina Bujas-Pristaš, Pravdan Devlahović
    • “Persen”, koreografkinja Aleksandra Janeva (Luxemburg /Hrvatska)
  • Zagrebački plesni ansambl & Teatar &TD – “M.U.R.”, koreografkinja Ksenija Zec
  • LLINKT!: “Haljine 26″, autorice Iva Nerina Gattin, Ljiljana Zagorac, Katja Šimunić
  • Pyrtaneion:
    • “Projekt Pyrtaneion”, skupina autora
    • “Drugi korak” – plesna platforma Britanskog savjeta
  • CandoCo: “Phasing/Sour Milk/Shadow”, koreografi Jamie Watton, Javier De Frutos, Fin Walker
  • Carol Brown Dances: “Shelf Life/Sleeping in Public”
  • Protein Dance: “Duel”
  • Robert Hylton Urban Classicism: “Two Steps into Urban Classicism”
  • h2dance: “Butterfly Belly”
  • Walker Dance: “Moment to Moment”
  • Philipp Gehmacher: “Holes and Bodies”
  • Ricochet Dance Company: “House of Magnet”
  • Colin Poole: “Bad Faith”
  • Charles Linehan Company: “Santa Pod”
  • New Art Club: “This is Modern”
  • Izložba fotografija “Stop Motion” – Chris Nash
  • Izložba fotografija “Ples” – Slavica Subotić Maccormick
  • Plesna radionica Akram Khan


Gostovanje izvan programa festivala:

  • Francisco Camacho “Superman” i “Our Lady of Flowers” (Portugal)
  • Carlota Lagido “Not Forgive, Not Forget” (Portugal)
  • Sónia Baptista “Haikus” (Portugal)

Program 20. Tjedna suvremenog plesa

  • Sankai Juku : “Hibiki” (Japan)
  • Revival KASP: “Opera-serija”
    • “Pjev mladića u gorućoj peći, Ionisation/Integrales, Likovi i plohe, 19 i 10,
    • Continuo za čembalo, Minimal Moving”, koreografkinja Milana Broš
  • Theater Stap: “Ook” (Belgija)
  • ZOO: “Verosimile” i “Do You Belive?” (Belgija/Švicarska)
  • Karine Ponties: “Brutalis” (Belgija/Francuska)
  • Dans.Kias: “other feature” (Austrija)
  • Milli Bitterli: “In bester Gesellschaft” (Austrija)
  • Random Dance: “Alpha” i “Nemesis” (Velika Britanija)
  • Damaged Goods: “sand table” (Belgija/SAD)
  • Galerija pokreta
    autori: LLINKT! i Barbara Blazin, Selma Banich/Sandra Banić/Adam Semijalac/ Nenad Vukušić, Ivana Muller, Pravdan Devlahović, Irma Omerzo, Barbara Matijević, Aleksandra Janeva, Darija Doždor/Iva Hladnik/Zrinka Šimičić/Borna Šarcar, Mirjana Ilić
  • MAPA(Z) Homeward Bound: “Olakšanje/Relief” autori Frits Vogels i Žak Branko Valenta
  • “Lovely Performance” koreografkinja Ivana Muller
  • “Showcase” Vancouverska plesna scena
  • The Holy Body Tattoo: “Circa”
  • Co. Erasga: “Solo Works”
  • Cori Caulfield: “Solo Works”
  • Kidd Pivot: “Uncollected Work”
  • Lola Dance: “Three Solos/Three Cities”
  • KJ Dance: “Ritual Passage”
  • Joe Ink: “Left”
  • battery opera: “Spektator”
  • Mortal Coil: “Chicks on Sticks”
  • Plesna Radionica Mark Lorimer
  • Radionica plesne kritike Max Wyman
  • Izložba crteža “Brutalis” – Thierry Van Hasselt

Program 21. Tjedna suvremenog plesa

  • Tero Saarinen: Stravinski Evening – “Petrushka” & “Hunt”
  • Robyn Orlin: “We Must Eat Our Suckers With The Wrapper On”
  • Grupe Dunes: “Ten Years Later”
  • Lynda Gaudreau: “Document 3″
  • Laure Bonicel: “Mode Oscillation Over Drive” / “Sleeping Bag”
  • Yasmeen Godder: “Two Playful Pink”
  • Jonathan Burrows & Matteo Fargion: “Both Sitting Duet”
  • Rosemary Butcher: “White”
  • Prostor + & Aleksandar Acev: “Kurzschluss”
  • Ivana Müller: “How Heavy Are My Thoughts”
  • Jasna Vinovrški: “Mittelweille AFC”
  • sB9- Plesni Laboratorij & Senka Baruška: “Mandala Mira”
  • Zagrebački Plesni Ansambl: “Isto”


Mladi Hrvatski Koreografi:

  • Silvija Marchig: “Autos”
  • Dance_lab collective & ZPA : “Happiness is a Watergun”
  • Koautorska inicijativa OOUR: “Orangecut”
  • Andrea Božić: “He Thought He Saw An Elephant”
  • Marjana Krajač: “Seducing Pablo Escobar”
  • BadCo.: “Walk This Way”
  • Balet HNK & Emil Matešić: “Torsia”


Off Program:

  • Radna Platforma EKS: scene: “Sofa Jammings”
  • Ivana Müller: “Lista uputa / video koreografija”
  • Lynne Rydström: Izložba fotografija
  • Promocija 2. broja časopisa “Kretanja”
  • Andreja Kumpar: “Angel”
  • HRVATSKI PLESNI VIDEO:
    • ” U našem gradu” redateljica Irma Omerzo (16 min)
    • ” Nothing ever happens twice” redatelji Andrea Božić i Adnan Hasović (6 min)
    • ” Threefold” redatelji Andrea Božić i Adnan Hasović (7 min)
    • ” Koora” redateljica Katarina Nikolov (15 min)
    • ” Trsatske stube”redatelji Danica Mračević i Zvonimir Jurišić (29 min)


Radionice:

  • Lynda Gaudreau – Radionica na temu kompozicije u plesu, održana za polaznike škole plesa Ana Maletić.

Program 22. Tjedna suvremenog plesa

  • Marie Chouinard:
    • Etude no.1
    • Chorale
  • Siobhan Davies Dance Co.: Bird Song
  • Trafik: Baufortova ljestvica
  • Nacera Belaza: Paris – Alger
  • Willi Dorner: Threeseconds / Not At All
  • Marmot / Irma Omerzo: Euro vizija
  • Studio za suvremeni ples: Posvećenje proljeća
  • Daniel Leveille: Amour, acit et noix
  • Karina Holla: Falten
  • Mala Kline: Campo de’fiori
  • Carlotta Sagna: Tourlourou
  • Hiroko Tanahashi: SkinSITEs
  • Bad Co.: Fleshdance
  • Mette Ingvartsen: Manual Focus
  • Caterina Sagna: Soreline
  • Josef Nadj: EDEN – Apocrif Codex II.part
  • Off program:

    • Diana Blok: Izložba fotografija na temu “Koža”
    • Lady McBeth Has Nothing To Lose:
      Berlin/Zagreb research/Work in progress: phase 1

Program 23. Tjedna suvremenog plesa

  • George Piper Dance: Staie Stud / Areoplane / Torsion
  • Anthony Rizzi / Cocoon Dance: What Think 123 U and Me
  • Compagnie Michele Murray: Vladivostok
  • Emanuel Gat Dance: The Rite of Spring / Winter Voyage
  • Kinesis Dance: …And SPeaking of Orestes…
  • k.o. / Željka Sančanin: Solo:ciklus / projekt o radu
  • Robert Hylton Urban Classicism: Verse & Verses
  • Mila Čuljak / Prostor +: Heroine
  • Andrea Božić: Ways to Multiply Yourself
  • Francesco Scavetta / Wee Company: Hey Dude, Let0s Stick Around a Bit Longer This Time
  • Rajko Pavilć / Liberdance: Domesticus VUlgaris ili jednostavno domaće
  • Irma Omerzo / Marmot: Kratki program br. 1
  • Rob List / OZU Company: The Folly Series
  • Jorma Uotinen: Illusions
  • Peeping Tom Collective: Le Jardin
  • Inbal Pinto Dance Comapny: Oyster